Dětské rybářské závody 2022 trochu podrobněji

V neděli 29. května proběhly na revíru Vltava 7A – Malá řeka Dětské rybářské závody. Tuto akci každoročně pořádá Místní organizace ČRS Zbraslav. Aby byly závody spravedlivé, byli děti rozděleny do dvou skupin na mladší 4-10 let a starší 11-15 let. Pro první tři výherce v jednotlivých skupinách byly připraveny poháry a diplomy.

Celkem se závodů se zúčastnilo 44 dětí (16 dětí ve věkové kategorii 11-15 let, 28 dětí ve věkové kategorii 4-10 let)

Pro všechny děti, které se závodů zúčastnili, byly připraveny pěkné a kvalitní ceny, každé dítě, bez ohledu na umístění, odcházelo s cenou dle svého výběru.

Díky zarybnění revíru, které opravdu kvalitně provedl ÚS ČRS Praha a příjemnému počasí, se dětským závodníkům podařili pěkné úlovky ryb. Každý závodník si dle vlastního uvážení mohl ponechat jednoho mírového kapra.

Pořadatelé zajistili na závodech občerstvení jak pro děti, tak pro jejich rodiče. Na průběh závodu dohlíželi rozhodčí, kteří měli za úkol pomáhat závodníkům. Dále měli dohled nad průběhem závodů. Všichni rozhodčí jsou členy rybářské stráže, takže děti, které závodili měli opravdu kvalitní dohled.

Letošní Dětské rybářské závody splnily naše očekávání. Dobrou náladu nezkazilo ani chladnější ráno. A navíc se nám podařilo přilákat velice hezký počet dětí k vodě. Všichni, včetně rodičů i organizátorů, se výborně bavili, a to je kromě výchovného efektu další velice důležitý aspekt této akce.

Výsledková listina, je k nahlédnutí na webových stránkách ČRS, z.s., MO ZBRASLAV (rybari-zbraslav.cz). Zde jsou k nahlédnutí i fotografie z této akce. Na prvním místě se umístili dívky, které získaly více jak 300 bodů (1 bod = 1cm ulovené ryby).

Na závěr, by jsme chtěli poděkovat Základní kynologické organizaci 023 Praha 5 Zbraslav za perfektní spolupráci a pomoc při organizaci závodů a za ukázku výcviku služebních psů.

Dále by jsme chtěli poděkovat letošním sponzorům

  • firmě Bouqut Stars, která nám poskytla občerstvení pro děti ve formě kvalitního ovoce,
  • firmě Rybářské potřeby JV Fish, konkrétně Marku Vejvodovi, který svým rozsáhlým sponzorským darem ve formě rybářských potřeb přispěl ke spokojenosti všech dětí.

Letošní ročník Dětských rybářských závodů je za námi a my si již těšíme na příští ročník závodů

S pozdravem Petrův zdar

ČRS MO Praha Zbraslav